Postanowienia noworoczne. Jak radzić sobie z wyzwaniami i osiągnąć cele? - SportPros.pl

SportPros.pl

Postanowienia noworoczne. Jak radzić sobie z wyzwaniami i osiągnąć cele?

Cześć ambitni celownicy!

Nowy rok miliony ludzi na świecie zaczyna od postanowień. Jesteście wśród nich? To świetnie! Ale czy zastanawialiście się ile z tych postanowień przetrwa choćby do... końca stycznia? Otóż to. Statystyki pokazują, że tylko około 8% populacji udaje się dotrzymać postanowień noworocznych. Jednak nie dajcie się zrazić tym liczbom! Oto kilka inspirujących faktów, które mogą pomóc Wam pokonać statystyki i osiągnąć zamierzone w nowym roku cele.

1. Rozpocznij z małymi krokami.

Osiąganie ambitnych celów zazwyczaj zaczyna się od małych kroków. Wszak nie od razu Kraków zbudowano. Zatem nie próbuj od razu zmieniać całego życia. Zamiast tego postaw sobie realistyczne cele, które można łatwo zintegrować z codziennym życiem.

2. Planuj zdrowe nawyki.

Statystyki pokazują, że utrzymanie zdrowych nawyków, takich jak regularna aktywność fizyczna czy zrównoważona dieta, mają większe szanse na sukces, niż wiele innych postanowień. Wynika to z faktu, że nie wymagają jakichś ogromnych wyrzeczeń, a mogą stać się sposobem na lepsze życie. Wystarczy odpowiednio planować posiłki, wprowadzić do diety zdrowe przekąski i znaleźć taki rodzaj aktywności, który będzie sprawiać przyjemność.

3. Wsparcie i motywacja.

Ludzie, którzy mają wsparcie innych, są bardziej skłonni do osiągania swoich celów. Spróbuj podzielić  się swoimi postanowieniami z rodziną, przyjaciółmi lub dołączyć do społeczności online z podobnymi celami. Wspólne dążenie do sukcesu sprawia, że droga staje się łatwiejsza.

4. Ocena postępów.

Regularna ocena postępów pomaga utrzymać motywację. Zastanów się nad tym, co dotąd osiągnąłeś,   zamiast skupiać się na tym, co przed Tobą. To właśnie pozytywne myślenie może być kluczem do utrzymania ducha walki w kolejnych miesiącach.

5. Wybaczanie sobie.

Statystyki nie uwzględniają ważnego elementu: błędów i upadków. Nie bój się popełniać błędów, ale wyciągaj z nich wnioski. Wybacz sobie i wróć do postawionych celów z nową determinacją.

Pamiętajcie, że statystyki to tylko liczby, a Wasza determinacja jest niezmierzonym źródłem siły. Niech 2024 rok będzie dla Was okazją do pokonania statystyk i osiągnięcia wszystkich postanowionych celów. Trzymamy za Was kciuki!

W noworocznych wyzwaniach przy zimowej pogodzie świetnie sprawdzą się nasze kurtki termiczne, polarowe czapki i kominy :)

Zobacz artykuły autora
Dominika Milczuk

Jestem dyplomowanym dietetykiem. Interesuje mnie sport i sposób żywienia sportowców. Uwielbiam gotować i tworzyć nowe przepisy. Jestem również trenerem w jednym z klubów fitness. Tworzę nie tylko przepisy, jadłospisy i plany treningowe, ale razem z koleżankami z działu konstrukcji biorę udział w tworzeniu odzieży wodoochronnnej w AJ GROUP. Pracujemy nad naszymi nowościami od podstaw, aż do momentu, kiedy będą gotowe do sprzedaży. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń.

Obowiązek informacyjny: Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz naszą Politykę prywatności. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności. Ta witryna korzysta z ciasteczek - plików cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.